streda 19. januára 2022

Novyy rok, nove ciele

 Nikdy som nebola na novoročné predsavzatia. Načo. Všetky predsavzatia mi vydržali par dní, respektíve 2 tyzdne. Nevidím dôvod tváriť sa, že sa od nového roka niečo zmení. Ale prichadza veľké (respektíve malé nesmelé) ale. Začala som ešte v starom roku venovať sebe. Bolo trošku viac času, keďže muž bol so mnou doma na materskej, začala som cvičiť nech sa konečne dám dokopy, začala som sa učiť (znova španielčinu), čítať... A tak s príchodom nového roka som si dala predsavzatie. Venovať sa aj napriek tomu, že mužova materská (resp. otcovska) dovolenka skončila, aj sebe. S mojimi dvoma torpedami to bude zaujimave. Po celom dni cvičiť večer pred spanim a ledva sa doplaziť do sprchy nie je zrovna lákavá predstava, ale keď už cvičím 43 dní... Nerátam dni, keď som mala oddych, tak poctivejsie som zacala 28.11, kedy mam zapísaný 6.den cvicenia. Oficialne som zacala 5.11 ale ocividne som ešte nemala motivaciu 😀 a ta prišla. Hurá.

Ďalším cieľom v poradí je prejsť ucebnice španielčiny a byť schopná čítať a počúvať. Nemám naivne predstavy, že sa dohovorím, stačí pasívne, Priateľov po Španielsky si viem celkom obstojne pozrieť aj teraz. Po Španielčine sa chystám na... Neviem. Francúzštinu, srbochorvatcinu, maďarčinu... Uvidíme. K tomu QMF a VBA. A čítať aj beletriu, čítačka mi praská vo švíkoch.


Veru, dala som si celkom ľahké ciele 😀 uvidime, čo z toho mi vydrží. Hlavne nezanedbavat seba a svoje potreby, lebo spokojná matka=spokojne dieťa. Vraj. Tak uvidíme, keď budem bilancovať rok 2022.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára